Jak se jednou provždy vysvobodit z bludiště vztahové manipulace?


Jediný český ucelený online kurz, který ukazuje cestu ven z labyrintu toxických vztahů - včetně možnosti osobních konzultací s jeho autory.


Škola umění kontramanipulaceOn-line kurz: Škola umění kontramanipulace

3 oddíly (celkem 72 lekcí)

12 hodin videoprezentací (možno i jen poslouchat)

5 bonusů ve formě PDF tématických dokumentů

Možnost opakované telefonické nebo osobní konzultace a podpora 

Garance vrácení peněz 30 dní, pokud nebudete spokojeni


⭐⭐⭐⭐⭐Průměrné hodnocení kurzu 4,9 hvězdiček

Kurz si již zakoupilo 56 spokojených studentů
Co o nás říkají naši studenti:
(respektujeme právo našich studentů na anonymitu)

Ukázka z 1. lekce PRVNÍ ČÁSTI - Identifikace problému - proč je to důležité? ... Nejste v tom sami

ukázka z 2. lekce DRUHÉ ČÁSTI ..Záhada moci psychických manipulátorů (nahráno na jaře 2020)

ukázka z 22. lekce TŘETÍ ČÁSTI … Metoda "léčby tichem" a kontramanipulace proti ní

Otázky a odpovědi

Tady je výběr otázek, které zajímaly zájemce o Školu UK před vámi, a odpovědí na ně.

Ot: Co je Škola umění kontramanipulace?

Od: Škola umění kontramanipulace je online vzdělávací kurz určený všem lidem, kteří se dostali do styku s nějakou formou systematické vztahové manipulace. A vědí nebo tuší, že jejich život, jejich práce, vztahy či cokoli jiného důležitého tím byly negativně ovlivněny do takové míry, že je pro ně obtížné tuto situaci snášet. Cílem Školy UK je poskytnout takovým lidem praktickou pomoc vedoucí k výraznému zkvalitnění jejich života. 

Ot: Proč vlastně online vzdělávání? Jaké výhody a nevýhody to má?

Od: Výhoda online vzdělávání je v tom, že začíná třeba teď a nikdy nekončí. Můžete se ke Škole vracet a nemusíte si vše pamatovat "na poprvé" jako u klasických off-line školení. Lekce ve formě videoprezentací sledujete na svém telefonu nebo počítači v době, kdy se vám to hodí. Určitou relativní nevýhodou je, že u tohoto typu online vzdělávání neexistuje žádný tlak na výsledek - na vzdělávací výstupy. Pro někoho je to nevýhoda, pro někoho naopak přínos. 

Ot: Kolik online lekcí Škola UK celkem obsahuje?

Od: Škola umění kontramanipulace nyní obsahuje více než 70 v průměru 8minutových, lekcí rozdělených do 3 na sebe navazujících částí.  

Ot: Kolik poslechových hodin studijního obsahu to představuje?

Od.: Škola UK sama o sobě má víc než 12 hodin studijního obsahu ve videolekcich. Její součástí jsou ale i další studijní materiály, takže se jedná o celkem cca 14-15 poslechových hodin + mnoho dalších PDF materiálů a textů

Ot: Potřebuji mít ke studiu nějaké teoretické základy?

Ne, připravili jsme Školu tak, aby žádné teoretické základy nebyly potřeba. Musíte jen rozumět česky. Přesto se v kurzu postupně dostaneme i na témata, která neučí ani mnoho profesionálů.

Ot: Kolik stojí Škola UK?

Od:Cena plné verze je od prosince 2021 4.390 Kč. Jedná se o koncovou cenu - nejsme plátci DPH. Pokud by tato částka byla pro vás jednorázově moc, lze platbu ale rozložit do 3 splátek. V takovém případě napište prosím na [email protected]. 

ukázka z 20 lekce TŘETÍ ČÁSTI … Metoda "Dvojité vazby" a kontramanipulace proti ní

Jak se vysvobodit z labyrintu vztahové manipulace a začít žít svobodný a plnohodnotný život?


Osvobodit se od zátěže, kterou představuje vliv psychického manipulátora, není otázkou jednoho rozhodnutí. Nezajistí to ani přečtení několika knih, které jsou na českém trhu na toto téma k dispozici. Dokonce ani absolvování dvou nebo vícedenního živého kurzu na téma Manipulace a jak se jí bránit zpravidla nedokáže člověka, který řeší problém s manipulací ve vztazích, posunout o mnoho dopředu.
Vím to, protože tu cestu mám z velké části za sebou. 
Od chvíle, kdy jsem poprvé pojmenovala svůj problém, mi trvalo více než tři roky, než jsem si sama pro sebe mohla říct - Jsem z toho venku a vím, že už se tam nikdy nevrátím.


Dokážete to i vy

Tohle ale není příběh o mně, to je příběh o vás. O vaší budoucnosti … O tom, jak se i vy můžete vysvobodit z vlivu vztahového manipulátora. Můžete to dokonce dokázat za mnohem kratší dobu než já - v řádu měsíců, a to aniž byste museli používat jeho nefér metody manipulátora. Dokážete to, i když jste nikdy před tím nic takového nezkoušeli a nezabývali jste se dosud ani psychologií. Je to věc motivace a podpory zvnějšku - a obojí vám tento vzdělávací program předává.


Co motivovalo mě a co může motivovat i vás

K mému osvobození osvobození mi pomohly 3 věci. Nebyla jsem na to sama. Od chvíle , kdy jsem rozpoznala svůj problém, byl mou oporou manžel. Pomáhal mi překonávat krize, které mě tahaly zpátky ke dnu. Dával mi zpětnou vazbu - ujišťoval mě, že ten, kdo má problém, nejsem já, ale "oni". Pokud nikoho takového kolem sebe nevidíte, mohu pro vás tuto roli splnit já.
Pak to byla jedna malá část mé povahy, kterou mi manipulátor nestihl ukrást. Projevila se touhou přijít věcem na kloub, nevzdat se, i když se zdálo být všechno proti mně, a potřebou nebýt závislá na lidech, kteří mě ničí. Tím, že jste se dostali ve čtení až sem, je téměř jisté, že i vy tuto potřebnou vlastnost stále máte.

Pomoc kamarádce

A nakonec to byla a stále je možnost pomáhat zejména jedné mé kamarádce. Měsíce jsem jí naslouchala a postupně jí pomohla uvědomit si, že její problém je podobný tomu mému, jen se odehrává v jiných kulisách. A mohla pak sledovat její proměnu, když začala uplatňovat mé podněty. Pokud ve studiu budete pokračovat, je velmi pravděpodobné, že ve svém okolí také narazíte na někoho, kdo řeší podobný problém, a budete mu moct pomoct.


Víte, že?

Věděli jste, že většina lidí, kteří trpí pod vlivem manipulátora, se o tom nikdy nedozví? Anebo dozví, ale nejsou schopni s tím nic dělat. A toto břemeno si nesou celý život.
Možná se to do určité míry stalo i vám. Možná jsou vaše úspěchy poloviční, vaše radost je poloviční, váš život žijete jen napůl. Ale neuvědomovali jste si plně, že důvodem může být to, že váš život je ovládán psychickým "upírem", člověkem, o kterém by to nikdo neřekl.
Pokud to tak je, znamená to, že svůj život nemáte plně ve svých rukách. Ve vašich vztazích je přítomen strach a pochybnosti. Málokdy něco dotáhnete do konce. Celkově se vám nedaří. A to jsou první příznaky stavu, v němž se nachází oběť takového člověka (lidí). Mnoho let jsem v něm žila - nežila.


Stejně jako já, jako moje kamarádka a dalších několik přátel, kterým jsem pomáhala a pomáhám, a podobně jako několik desítek našich studentů, ani vy nemusíte zůstat v nevědomosti o příčinách a hlavně řešení tohoto stavu. Proto je tu Škola umění kontramanipulace.

Vaše 4 kroky k osvobození od vztahové manipulace


Osvobozování se z labyrintu systematické vztahové manipulace probíhá u většiny lidí, kteří ji zažívali už jako děti, v několika postupných fázích. Škola umění kontramanipulace je sestavena tak, že tyto fáze respektuje a provází jimi.

Váš první krok ... Zorientujte se

V první části Školy si ukážeme, proč je ze všeho nejdřív potřeba správně pojmenovat problém a situaci, v níž se nacházíte, a jak to udělat. Člověk, který má sklon podléhat manipulátorům, v první řadě potřebuje porozumět sám sobě. Proto se zaměříme na typické znaky, kterými se vyznačuje osobnost takového člověka. Už v této úvodní části od nás dostanete první velmi účinné kontramanipulativní nástroje.
Hned v dalším sledu musíme něco podobného udělat i s "vaším' manipulátorem, případně manipulátory. Jejich nezaměnitelným znakům je věnován rozsáhlý samostatný modul této první části.

Váš druhý krok ... Porozumějte

Ve druhé hlavní části se zaměříme na labyrint vztahové manipulace jako takový. Ten, kdo z něj chce najít cestu ven, potřebuje do větší hloubky rozumět tomu, kde se tu tento fenomén vůbec vzal, jak je možné, že přes měnící se vnější okolnosti a vývoj společnosti přetrvává a v jakých nejrůznějších podobách se vyskytuje
V této druhé části se dále zaměříme na všechny typy manipulátorů a také na druhy manipulace ze dvou hlavních hledisek - z hlediska vztahů mezi pohlavími a z hlediska dostupnosti informací, které má manipulátor k dispozici. 
V tomto druhém velkém kroku opět rozdělením na několik menších kroků se ještě mnohem lépe zorientujete ve své situaci a pochopíte, kde přesně se v labyrintu nacházíte. Dodá vám to větší motivaci něco konkrétního pro sebe udělat. A to “něco” je nezbytný třetí krok.
Připomeňte si v tomto minutovém videu, proč je důležité být aspoň malý krok před manipulátorem a že to je možné:

Váš třetí krok ... Účinná sebeobrana

Třetí klíčový krok - třetí část našeho tréninku má název “Umění vztahové kontramanipulace”. Jedná se o nejpraktičtější část školy - výuku a trénink kontramanipulativních dovedností. Využijeme znalosti, které jste získali z předchozích částí Školy a zaměříme vaši pozornost na správné kontramanipulativní reakce na co největší množství aktivit vašeho manipulátora nebo manipulátorů. V rámci českého internetu a zřejmě nejen internetu bude toto unikátní obsah.
Ale ještě důležitějším výsledkem tohoto kroku bude toto: Už to z vaší strany nebude jen pasivní sebeobrana jako dosud. Začnete se jakýmkoli manipulátorským aktivitám bránit aktivně. Připravíme vás na nejrůznější situace, do kterých se s manipulátory můžete dostat a naučí vás správným reakcím na jejich taktiky, metody a pasti.
Dostanete od nás ke všemu praktické nástroje podobné tomu, na který se můžete podívat ve videu níže. Jedná se o ukázku z jedné konkrétní lekce naší Školy - účinnou a inteligentní obranu proti metodě léčby tichem.

Váš čtvrtý krok ... Ukotvěte loď

Čtvrtá část - to jsou poslední kroky na druhý břeh. V okamžiku převzetí otěží, tedy osvobození se z toxického vztahu, budete potřebovat ještě něco. Nazvěme to třeba ukotvení v přístavu. Každý kapitán lodi, která úspěšně dopluje do přístavu, musí udělat tuto poslední věc - shodit kotvu, nebo přivázat loď k molu, aby se mu sama nenápadně nevrátila na volné moře nebo jezero. Asi chápete, co tím myslím. A pokud okolnosti přejí, vznikne potřeba v určitých případech prostor pro poskytnutí pomoci samotnému manipulátorovi. Někteří odborníci tento paradoxní jev nazývají vykoupení láskou. Může to být nejuspokojivější završení všech snah. O tom bude tato poslední část. Ale nejen o tom.

Kdo jsme?

Kdo jsme a proč vám můžeme pomáhat s psychickou manipulací? Už se trochu známe. Jmenuji se Liběna a nejsem to jen já. Se mnou je můj manžel Pavel.

Prošli jsme si oba v uplynulých letech dlouhým obdobím krize důvěry. Nikoli mezi námi dvěma. Důvěry vůči několika lidem vně naší rodiny, jež jsme pokládali za někoho, s kým máme normální, rovnoprávné vztahy a komu můžeme důvěřovat.

Než se ukázalo, že to tak není, dovedla mě tato situace do deprese a ke každodenním myšlenkám na sebevraždu.

Jsme oba velmi vděčni za příležitost, kterou jsme asi před 4 lety dostali, a která nám pomohla najít cestu ven z tohoto labyrintu. Museli jsme udělat mnoho změn. Museli jsme také protříbit náš vztah, protože i ten byl manipulací zvnějšku zasažen. 

Ale stálo to za to. Jak už jsem zde psala, už asi dva roky pomáhám několika svým kamarádkám, které se ne vlastní vinou ocitli v podobném vztahovém bludišti. 

Výsledky, které to přináší, nás s manželem motivují předávat naše poznatky, zkušenosti a dovednosti dál formou tohoto projektu.

Jakou hodnotu zápisem do Školy umění kontramanipulace získáte?

To především bude záležet na vás. Na vaší vytrvalosti, potřebě a trpělivosti, s nimiž vytáhnete z lekcí, co jsme do nich vložili. Na vaší touze proniknout do hloubky a schopnosti uvádět systematicky naučené do praxe.

Za nás - vkládáme do tohoto tréninku velkou část sebe. Naše dětství a dospívání v prostředí ovládaném systematickou psychickou manipulací. Velkou část našeho dospělého života, v němž si např. se mnou jeden z manipulátorů dělal téměř, co chtěl a myslel si při tom, že koná dobro.

A více než 4 roky intenzivního studia stovek stran odborných publikací, bojů s neustále se měnícími pocity, pochybností a ověřování toho, co jsou účinné a méně účinné kontramanipulativní metody a také zkušeností z mé dosavadní praxe, když jsem pomáhala a stále pomáhám s tímto problémem několika mým přátelům. A v neposlední řadě manželovy stovky hodin, které vložil a stále vkládá do tvorby textů a audiovizuálního obsahu.

Hodnota tohoto našeho vkladu vyjádřená v penězích činí jednorázově 4.390 Kč. Nejsme plátci DPH, takže tato cena je pro vás konečná.

Shrnutí a BONUSY

Co získáte zakoupením "Školy umění kontramanipulace"?

72 online lekcí ve formě mluvených videoprezentací rozdělených do 3 oddílů (12 hod.) - viz ukázky nahoře na této stránce.


A k tomu tyto bonusy zdarma:

● e-Book Tři mocné zbraně vztahových manipulátorů
● e-Book JAK SNADNOU KOŘISTÍ JSTE PRO VZTAHOVÉ MANIPULÁTORY?
● e-Book Co když jsem ... manipulator?
● PDF Desatero zásad pro účinnou kontramanipulaci

● a především 2 bezplatné telefonické konzultace s námi


Srdečně Vás zveme dál.

Zapište se do on-line akademie Škola umění kontramanipulace

Pokud z nějakých důvodů nemůžete využít k zápisu platební kartu, klikněte prosím sem.

Studijní osnova

  Základní kurz sebeobrany proti vztahové manipulaci
Available in dny
dny after you enroll
  Škola UK ... 1. oddíl ... Kde se v labyrintu nacházím
Available in dny
dny after you enroll
  Škola UK ... 2. oddíl ... Pronikněte do hloubky fenoménu vztahové manipulace
Available in dny
dny after you enroll
  Škola UK ... 3. oddíl ... Účinná kontramanipulace
Available in dny
dny after you enroll
  AudiBlog ... postřehy z naší cesty z labyrintu vztahové manipulace
Available in dny
dny after you enroll
  Vše v MP3 ke stažení do vašeho zařízení
Available in dny
dny after you enroll

Pokud z nějakých důvodů nemůžete využít k zápisu platební kartu, klikněte prosím sem.